tekzip, tek tip, tertip

önce biraz alıntılama yapalım:
“………
avrupa maçlarında salonumuza gelip şirinlik muskalığı yapan federasyon, izmirdeki maça izmir bölgesinden hakemleri inatla atamak suretiyle ne yapmaya çalışıyor? yönetici sıfatının altında HENTBOL şubesi yazan Bülen Deriş neredesin? ArmaAşkına sekiz aydır para almadan oynayan Kartallarımız’ın, sonuna kadar hakettikleri alın terlerinin karşılığını ne zaman ödemeyi düşünüyorlar?
………….”

“………..
senin futbol şubesiyle alakan yok! sen evvela hentbolun başında dur, ondan sonra inönüye girmeye yüzün olsun!
ve bülent efendi, sana laflar hazırladım, haberin olsun! o koşa koşa geldiğin inönüde bir maçta bülent deriş istifa yazan pankartı burnunun direğine iple asmazsam eğer, son satırım olsun bu!
……….”

demişiz biz;
sonra yorumlar gelmiş bu laflara:

“…………….
sayın deriş in hentbol ve diğer branşlar için yapmış olduğu çalışmalar apaçak ortadadır..küçük ve cüzi bütçeler ile yakalanmış olan hentbol da iki şampiyonluk ve volaybol erkekler in 1.lig e çıkması bunların apaçak örneğidir..
mali durum bütün klublar de ki gibi bizim klubumüzde de vardır..ama asıl olan beşilktaşımızın başarısıdır
……………”
“…………..
arkadaşlar öncelikle yapmış olduğunuz yorumları dikkatle okumaktayım yalnız kulaktan dolma laflar la hareket etmek oldukça kolay..sayın DERİŞ in bu klubün en eski yöneticisi olduğunu ve amatör branşlarla ilgili yapmış olduğu çalışmalar bu sene voleybol erkekler de ve hentbol de alınan şampiyonluklarla belgelenmiş tir..hepimiz bilmekteyiz ki para ve pulla şampiyon olmak gayet kolaydır..önemli olan bu zor şartlarda bile sadece BEŞİKTAŞ aşkıyla alınan başarılar diğer klublere örnek olmakta ve onları çıldırtmaktayız..günümüzün bu ekonomik kriz sürecinde bir klubin sadece özkaynak ları ile başarı yakalaması takdir e şayan bir durumdur..bize düşen görev sadece yönetileri suçlamak değil biraz da dışarıda muhalefet yapıp sadece laf kalabalığı yapan beşiktaşlı görünen ama klubümüze hiçbir maddi desteği olmayan işadamlarına gerekli cevaplar verilmesidir..Şunu untmayalım ki rakiplerimiz klubler değil dev müesselerdir..ARKAS..ZİRAAT-HALKBANK-ACIBADEM V.S .VS. yönetimi suçlamak kolay pekİ.NERDE BEŞİKTAŞLI İŞADAMLARI..NERELERDE…
…………..”

şimdi yeni şeyler söylemek lazım. ne kadar söz varsa düne ait, onları biraz derlemek lazım…
başlayalım?
ama bu defa, gözünüzü kupaların altınının parlattığı ve kör ettiği gözünüzü dört açın! alayınız gelse doğru bildiğimizden vazgeçiremez bizi…

biz yukardaki yazıları yazarken hakikaten de ne kadar da acımasızmışız? hani herkesten özür dilerim, bu yazı şampiyon olmadan önce yazılmıştı. kulağım öyle dolmuş öyle dolmuş ki, kalemimi kırmışım ayan beyan…
sevgideğer ve şampiyonluktan sonra biricik hayranı olduğum sn deriş’in bu takımı şampiyon yapabileceğini bile farketmemişim. bütün emek deriştedir. hentbolcuları çok güzel idare etmiş, onları mükemmel oynatmıştır. voleybol ve hentbol takımlarının başarısının tek mimarı sn deriştir.

nasıl? oldu mu şimdi? beğendiniz mi? kendi astarınıza uyduk mu böyle yapınca?
biz de mi basın yayın organları gibi olalım yani? şampiyonluklara göre mi tartalım? takım şampiyon olunca geçirdiği, yalnız başına geçirdiği vakitleri mi unutalım? ye kürküm ye… ne ala lan memleket?
voleybol takımı, en eski yöneticimiz varken neden yıllarca 1. lige çıkamadı? koskoca dediğiniz, düşük bütçelerle harika yönetiliyor dediğiniz kulübün takımı niye yıllarca 1. lige çıkamadı? şimdi 2. lig şampiyonu olunca mı alkışlamak ve hatırlamak geldi akıllara?
hentbol takımı oyuncuları aylarca maaş alamadılar. hatırlıyorsunuz değil mi geçen seneki, 2008-2009 senesindeki basketbol takımımızı? akıbeti ne olmuştu? ama hentbolcularımız “biz bu formalar altında akıtılan her damla ter için ölürüz” lafına en güzel karşılığı verdiler. aylarca maaşları ödenmediği halde delikanlı gibi çıktılar oynadılar. şampiyon olunca minyon dolarlar değil, kol saatleriyle ödüllendirildiler. şaka mı bu?
çıkıp deniyor ki ama bütçeymiş, ama paraymış. yiyemeyeceğin bir şeyin altına yatmazsın derler, bildiniz mi ne olduğunu? sene başından belli değil miydi veya durduk yere fazladan para mı istedi o adamlar? hayır! bi sebebten ötürü paraları ödenmedi. yani lafın kısası: direk sorumsuzluk.
bana birileri çıkıp da doğru transferlerden, başarılı yöneticilikten bahsetmesin! belli savunduğunuz tezlerden hentbolcularımızın yüzlerini dahi görmediğiniz bilmediğiniz. seba salonunda bir sene boyunca dönen bir yönetim rezaleti, ve beşiktaş sevgisi vardı. hentbolcularımızın hakkı hep yendi, hep üvey evlat muamelesi gördüler. şimdi alınlarının hakkıyla şampiyonluk kazanınca, bunu sn deriş’in başarısı gibi görmem, göstermem, görene de tek laf ederim: “açın gözlerinizi bakmayın şaşı, alayınız gelse yıkamaz şanlı beşiktaş’ı”
ey ahali, algıda seçicilik midir nedir bunun adı bilemem ama, kimse tutup bana bülent deriş şampiyon yaptı demesin! bülent deriş kılını kıpırdatmadı. kulaktan dolma bilgilerle birilerini yağlamak kolaydır. delikanlılık yalayıp yutmakta değil, hata olduğu zaman bunu söylemektedir.
doğru icraatını görelim sn deriş’in, dile getirelim, yorumlarla renklendirelim. ama hakedişleri, maaşları ödemeyen, şampiyon olan takım sahada, yöneticileri tribündeyken bunu haykıran taraftara “kim söyletiyor bunları size” diye çıkışan anlayışın gözüne sokarız yapamadıkları icraatları, takip edemedikleri takımlarını.

özkaynak lafı edilmiş bir de. aynı yönetim değil mi “özkaynak geleceğimizdir geleneğimizdir” pankartını indiren? bir de acaba hangi özkaynaktan bahsediliyor?

bir de, kanıma dokunur hep, şu beşiktaşlı zenginler nerde, beşiktaşlı patronlar nerde, hep yönetimdeki zenginler mi vs gibi laflar. eşeğin bi taraflarıyla muhattap edesim gelir böyle söz üretenleri. efendiler; şunu bi anlayın artık: beşiktaş dilenci değildir! beşiktaşı bağışa muhtaç ve para yönetiminde acizmiş gibi gösterip salya sümük akıtarak kaldırımlarda dolaşmaktan vazgeçin!

yumulmuş gözler, şampiyonluğa endekslenmiş sevgiler, akılda fikirde futbol bütün camiada, futbol maçlarında boy gösteren bülent deriş hentbol şampiyonluğunun kahramanı olmuş, beşiktaş dilenci gibi ayak altına düşürülmüş, sonra susalım öyle mi? affetmeyiz, kalemimizi susturmayız! alayına gider... o alıştığınız basın değiliz biz! taraftarız biz. derdimiz beşiktaştır ey ahali. ancak, herkesten farklı olarak, sadece beşiktaş, her yönüyle beşiktaş!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s