Replik ( Cevaba Cevap)

Hürriyet Gazetesinde yer alan röportajdan alıntılarla bizim bildiğimiz yaşadığımız gerçekler alt alta gelsin bakalım…

Son mali kurulda, görevli kartıyla görüntüleriniz var. Bunun için neler söyleyeceksiniz?.
Orada da : hiçbir şey yok ki. Ben bunu anlamadım. Bir linç politikası gibi üzerimize geliniyor. Ben orada misafirdim. Ve hiç bir hareketim olmadı benim orada.

BMTB: Biz de genel kurul üyesi değiliz ilk genel kurulda “misafir” olmak isteriz. Birde arada el kaldırıp oy kullansak hiç fena olmaz!

Bu kombinelerin de kulüp tarafından verildiği söylentileri dolaşıyor?
Bir de şunu kaçırıyor insanlar, o gün Beşiktaş diye bağırıldığı zaman yuh çekildi. Beşiktaş diye bağırıldığında yuh diyen birileri varsa esas problem onlarda.

BMTB: Televizyona gidildiğinde söylenmiş olan görüntülerde aynıları var. Neymiş onlar Beşiktaş diye bağırırken üst kat bunlara yuh çekmiş. Beşiktaş’a yuh çekmişler. Hadi ya ne de güzel manzara işte demirören babalarını kollamak adına Beşiktaş’ı kullanmak bu işte. Protestosunu yapmaya çalışan taraftar alt ortada inatla farklı beste girmeye çalışanları yuhaladı.. Beşiktaş bestesini değil! Beşiktaş’ı hiç değil.. o anda tezahürat yaptırmamak için farklı bir şey bağırmaya çalışan kim olursa olsun aynı tepkiyi alırdi. Ve tvde denmiş ki Beşiktaş’ı yuhalayanlara saldırdık! İyi yaptınız etrafınızda kafası güzel elemanlarıda Beşiktaş’ı yuhlaıyorlar diye kafalayıp yukarı doğru taarruz ettirdiniz heralde.

Tribünün o kısmında bir söylenti ortaya çıktı. İstifa seslerini bastırması için Karagümrük grubuna bilet verildiğini konuşuyorlardı insanlar.
İşte hiç alakası yok. Bize yapılan suçlamalarla bu iddialar tamamen tezat. 90 dakika Beşiktaş diye bağıran seyirciye yuh deniliyor. Böyle bir şey olabilir mi? Esas onlar bastırıyor. Çok tezat. Benim yuh çekenlere sözlü bir tepkim oldu. Ama fiziki hareketlere kesinlikle müsaade etmemek için bağırıp çağırmışımdır. Ama benim bağırma sebebim milletin ayrılması içindir.

BMTB: Bir soru sormak lazım “YILDIRIM DEMİRÖREN YETER” derken… “Beşiktaş’sın seeeen” diye inatlaşmak var. Ama başkana laf gelmesinde kime ne olursa olsun taktiği doğrultusunda ikinci yarıda “Söylesene bize hoca takım niye oynamıyor” da sorun yok ve katılıyorsunuz bu tezahürata… Beşiktaş = Demirören veya yönetimse bir anlayış farkıdır tabiki bu… Ayrıca pek yatıştırma gibi görünmedi malesef elemanlar koltuklardan zıplaya zıplaya üste doğru hücum ederken ordusunu idare eden komutanlar iş başındaydı. Samimi olunsa objektif olunsa tamam. Tribüne giren o garip tipleri herkes biliyor, gördü, yaşadı. Daha neyin lafı ediliyor. Beşiktaş’a yuh çekenleri dövmüşlermiş.. Yok öylede olmadı o yuh çekenlerden sadece bireysel takılan gençler yaşı biraz kemale ermiş büyükler arada resmen kaynadı. Yoksaaa 40-50 kişi olarakta harket etse 10-15 kişi bir arada durana bulaşmak yemedi?

Tribünde çıkan kavgaların sebebi protesto değil yani?
Çünkü biz orada Beşiktaş diye bağırıyoruz onlar yuhalıyor, sonra da küfürle karşılık verdiler zaten.

BMTB: Tek gerekçede bu zaten ne hainmiş bu yuhalayanlar(!)…

Şu anda başkanı destekliyor musunuz? Bir haksızlık olduğunu mu düşünüyorsunuz başkana karşı?
Bunu bütün kamuoyu görüyor zaten. Başkanın yanlışları olabilir. Başkanın transfer yanlışları var. Teknik heyet konusunda yanlışları var. Bunlarda hemfikiriz. Ama bu kadar da bir linç politikası olmamalı, bir başkanın üzerine bu kadar da gidilmemeli. Bu insan ne yapmış? Çift kupa vermiş bize. Şampiyonluklar yaşatmış bize. 2 kupa almışız. Fenerbahçe’yi hezimete uğratmışız. Bundan güzel daha ne olabilir. Bu seneyi tartışabiliriz. Tamam, çok yanlış şeyler oldu. Beşiktaş her türlü zorluğun altından kalkacak bir takım. Başkanın arkasındayız. Sonuna kadar da arkasındayız. Beşiktaşlı olupta Beşiktaş başkanını sevmek kadar doğal bir durum olabilir mi? Evet seviyorum. Bu başka başkanda olsa ben yine başkanımı severim. Çünkü biz Beşiktaşlıyız.

BMTB: neden herkes geçen seneyi ve bu seneyi baz alarak konuşuyor anlamak mümkün değil… Sanki Demirören geçen sene Beşiktaş’a başkan oldu. Demirören’e yeter denmesinin nedeni de bu sene alınan kötü sonuçlar değil. Seçildiğinden beri olan ve yazmaya kalksak burdan köye yol olacak hataların sonucudur. Biz başkanı sevmeyiz başkanı yaptıklarıyla icraatıyla değerlendiririz. Çünkü “başkan” bizim gözümüzde “Beşiktaş” değil, Beşiktaş büyük bir camia başkan ise onu yönetimini koordine eden kişi, üst makamdır. Bunu ayırmak lazım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s