paha biçin bir?

Hülya Coşkun adlı medyaspor yazarının 18.10.2009 tarihli köşe yazısı üzerine
sual:
böyle bir yazının bedeli nedir?

teşkil:
“…………..
Yeter Tribünler Yeter 18.10.2009 11:52:00
Beşiktaş, (Fortis )Türkiye kupasını kazanmış. Yeeteer Yıldırım Demirören yeeteer. Beşiktaş ertesi yıl yine (Fortis )Türkiye Kupasını kazanmış. Yeeteer Yıldırım Demirören yeeteer. E Beşiktaş yine kazanmış bu kez ligin şanlı kupasını almış. Yeeteer Yıldırım Demirören yeeteer, Kazanmış kazanmış kazanmış Beşiktaş. 19 yıl sonra ilk kez bir sezon iki kupa kazanmış. Yeeter Yıldırım Demirören Yeeteer Yıldırım Demirören Beşiktaş’a 5 yıllık başkanlık süresince hep kazandırmış anlayacağınız. Ve taraftarı, camia Demirören başkanlığında kupa kazandıkça, YETER Yıldırım Demirören YETER diyor Alınan ve tarihe geçen her kupadan rahatsız Takım gol atıyor Yeeteer Yıldırım Demirören yeeteer Taraftar kupalara, gollere yeeteer Demirören yeeteer diyor belli oldu, kupa alma istemiyoruz, gol atmayın istemiyoruz yeeteer. Hani bir de diyorlar ya olsana olsana Gaziantep ‘e başkan olsana Beşiktaş’ın bir kısım seyircisinin en sevdiği büyük coşkuyla söyledikleri o iğneleme… Başkanlarının gücünü çok biliyor bu taraftar kesin. Biliyorlar, Başkanları isterse, Gaziantep kulübünü alır Beşiktaş’a futbol akademisi yapar… Neden haykırdığını bilmeyen tribünlerin düşünceleri ezber, akılları tutulmuş belli… Taraftar diyor ki, kulüp iyi yönetilemiyor, başkana borç çok, bundan rahatsızız. İlginç, sadece yerel de değil küresel futbolda kulüp ekonomileri can çekişiyor, dolayısıyla çok hak verilemeyecek bu dillendirmeleri de anlamak zorlaşıyor. Bir de Beşiktaş’ın rakipleri, Fenerbahçe’nin, Galatasaray’ın borçları almış başını gidiyor, yapılan her bir transfer Tabata’nın kat be katı. Lige şöhretli oyuncular ve teknik adamlarla giren bu iki büyük, geçen sezon ligi 4. ve 5. bitiriyor. Fenerbahçe’nin 25 yıldır Türkiye Kupası yok. Ve onlar ne başkanlarına ne yönetimlerine ne de takımlarına gönülden bağlılıklarını sorgulamıyorlar, taraftarlarından tek olumsuz ses yok. Hep destek tam destek. Gerçek şudur: Şampiyonluğuna bile sahip çıkamayan Beşiktaş taraftarı, rakiplerin, biz iyi değildik manüplasyonuna bile aldanacak kadar Beşiktaş sevgisinden ve diğerlerinden kopmuş/kopartılmış O nedenle, yaşanan tarihine, kupalarına, mutluluklarına sahip çıkamayan Beşiktaş seyircisine bir futbol sever olarak diyorum ki: Siz tribündekiler, Beşiktaş’a hep köstek tam kösteksiniz. Şampiyon olacağınıza inanmayan, şampiyon olduğunuza da inanmayansınız, Başkanından Beşiktaş’ı iyi temsil etmesini isterken, Kendiniz Beşiktaş’ ı hak ettiği şekilde temsil edemiyensiniz. Hatta artık rakipler tarafından dalga geçilen taraftarsınız… İşte tüm bunlardan ve spora verdiğiniz rahatsızlıktan dolayı… YETER BEŞİKTAŞ TRİBÜNLERİ YETER diyorum.
………………”

yorum:
ben de bu yazınızdan yola çıkarak, futboldan tribünden, taraftarlıktan ve bunların hepsinin birleşiminden oluşan bir hayatı anlamayan, kısacası siz ve sizin gibi düşününen herkese yeter diyorum.
onlarca kez yazdık, anlatmaya izah etmeye çalıştık ama sizler kendi dünyanızda öylesine boğulmuşsunuz ki başkalarının söyledikleri umrunuzda bile değil. işiniz sadece oturduğunuz yerden ahkam kesmek.
yıllarca beşiktaşın hangi branşta mücadele ettiğini umursadan sadece beşiktaş arması için salon salon stadyum stadyum gezen insanların neden yıldırım demirören yeter diye bağırdığını anlayamazsınız! çünkü eminim siz hayatınızda birkez bile beşiktaşın hafta sonu programına göre hayatınızı programlamadınız.
beşiktaşın kasasından çıkan her kuruşu kendi parasıymış gibi düşünen ve o paraların saçma sapan harcandığını gören insanaların neden yeter yıldırım demirören diye bağırdığını anlamazsınız!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s