the team of VICTORY

31 ekim 2009 tarihinde, stadımızda oynanan karşılaşmanın ilk yarısında, eski açık tribünümüzde yer alan “the team of VICTORY” pankartının 2. yarıda neden orada olmadığının açıklanmasını istiyoruz.
bu haince ve haysiyet yoksunu aciz saldırıyı gerçekleştiren ankaragücü taraftarına iyi niyet gösterip zemin hazırlayan ve kendilerine ayrılmış kafesten bu kişileri dışarıya salan güvenlik güçlerini de sorumsuzluklarından ötürü kınıyoruz.
ilk yarı boyunca orada bulunan pankart tahrip edilip indirilmiş, akabinde “gecekondu” yazan bir pankart yerleştirilmiştir.
maç öncesi ve esnasında, taraftarımızca yöneltilen hakaretlerden ötürü mahcubiyet duyduğumuz ankaragücü taraftarının bu hareketlerini gördükten sonra içimiz rahattır. hakedene hakettiği şekilde seslenen beşiktaş taraftarıyız.
bu seviyesiz hareketlerinden ötürü pankartı oradan indiren ankaragücü taraftarlarını şiddetle kınıyor; pankartı bez parçası olarak görerek rakibine saygısızlık gösteren bu şahıslara şefkat göstererek onları ait oldukları korumalı bölümden dışarıya çıkartan güvenlik güçlerinin niyetlerini ve amaçlarını merak ediyoruz.
ev sahibi takım taraftarı olarak insanlık dışı söylemlerden ve rencide edici davranışlardan uzak kalarak rakibimize saygı göstermemiz gerektiğinin farkındayız. rakip takımın taraftarından da bu anlayışı beklemekteyiz. misafir oldukları stadın sahiplerinin pankartlarını indirmek tahrip etmek yakışıksız bir harekettir. hadlerini bilmeleri, bazı değerlere saygı duymaları gerekmektedir. ayrıca güvenlik güçleri sorumluluklarını yerine getirmeli, misafirlerimizi öngörülen sınırlar içerisinde muhafaza etmeliler.

uefa’nın ciddiyetle üzerinde durduğu gibi, ırkçı söylemler futbol tribünlerinde yer almamalıdır. bu hususta gördüğümüzü söylemek de bizim hakkımız.
şayet federasyona ait karar ve yürütme organları, ankaragücü taraftarını, bu gece oynanan maçta sarfettikleri ırkçı tezahuratlardan ötürü herhangi bir yaptırıma maruz bırakmazlarsa, bu suçu kendileri de işlemiş olarak addederiz. umudumuz, türkiye futbol federasyonunun, bu gece rakip takım taraftarının sergilediği ırkçı tutum ve tavırlara karşı, geçmiş senelerde galatasaray taraftarına gösterdiği hoşgörü ve suç ortaklığını sergilememesidir.

düzeltme notu: ilişikte yer alan yorumda pankart sahibi abimizin konuyla ilgili açıklaması bulunmaktadır. yorumlar bazen gözden kaçabileceği için dikkatinizi çekebilmesi maksadıyla buradan belirtelim istedik.
“…..
bu şerefsizlerin yaptığı hareket çok sinsice ve haince gerçekleşti…ilk başlarda kendilerine yakın taraftan epey uğraştılar fakat beceremeyince saha içine girerek değilde pankartın arka tarafındaki seyirci alınmayan ve girilmesi için tırmanılması gereken yasak kısıma girerek bıçak darbeleriyle pankartımı baştan yırtarak amaçlarına ulaştılar.olayın başından beri farkında olduğum için direk bağlantıya geçtiğim yetkililerin müdahalesiyle pankartım güvenli bir noktaya alındı.şu saatler de onarım işlemleri için pankartın kurumasını bekliyorum. VictorY LEVENT
….”
kendisine geçmiş olsun dileklerimizi sunarız..

the team of VICTORY” üzerine 2 yorum

  1. bu şerefsizlerin yaptığı hareket çok sinsice ve haince gerçekleşti…ilk başlarda kendilerine yakın taraftan epey uğraştılar fakat beceremeyince saha içine girerek değilde pankartın arka tarafındaki seyirci alınmayan ve girilmesi için tırmanılması gereken yasak kısıma girerek bıçak darbeleriyle pankartımı baştan yırtarak amaçlarına ulaştılar.olayın başından beri farkında olduğum için direk bağlantıya geçtiğim yetkililerin müdahalesiyle pankartım güvenli bir noktaya alındı.şu saatler de onarım işlemleri için pankartın kurumasını bekliyorum. VictorY LEVENT

  2. bu şerefsizlerin yaptığı hareket çok sinsice ve haince gerçekleşti…ilk başlarda kendilerine yakın taraftan epey uğraştılar fakat beceremeyince saha içine girerek değilde pankartın arka tarafındaki seyirci alınmayan ve girilmesi için tırmanılması gereken yasak kısıma girerek bıçak darbeleriyle pankartımı baştan yırtarak amaçlarına ulaştılar.olayın başından beri farkında olduğum için direk bağlantıya geçtiğim yetkililerin müdahalesiyle pankartım güvenli bir noktaya alındı.şu saatler de onarım işlemleri için pankartın kurumasını bekliyorum. VictorY LEVENT

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s