Forza’da Veda Busesi

seneler önce, sadece üniversitelerde varken, henüz aklımız da ermezken ne olduğuna ne işe yaradığına; ve tam da o sıralar dünyayı sarsacak bir tehdit olarak görülürken internet; hızla sardı nesilleri, insanları.
internet’in kullanımı yeni yeni gelişmeye ve yaygınlaşmaya başlarken kuruldu forza. bir site, bir forum. taraftarın, beşiktaş taraftarının her kesimine kapısı açık olan, herkesi buyur eden, herkesi ağırlayan. hataları ve yanlışlarıyla birçok seneyi devirdi ancak sıfatı hiç eksilmedi: “beşiktaş taraftarının sitesi”
ortak paydada buluştuğumuz birçok dostumuz, kardeşimiz, abimizdi o büyük taşın altına ellerini sokan. eğlenceyi de, kederi de internetten ne kadar yaşatabiliyorlarsa yaşattılar. hiçbirinin iyi niyetinden veya emeğinden sual olunmaz. iyi ki varlardı. iyi ki akıl edip, temiz insanlara ait temiz bir site kurdular ve yaşattılar. (kullanıcıların niyetleri veya hareketleri kendilerinin sorumluluğu değil, hoşgörüsüdür)
bin sesin çıktığı ve bin renge sahip ancak tek renge aşık insanların, hele ki bu insanlar bir “A” harfiyle birleşirken, bu muazzam kalabalığı biraz kural ve nizam altında tutmak ne de zordur, kendileri bilirler…
iftiralar gördüler, tedirginlikler yaşadılar. kimi zaman değer kazandılar, kimi zaman değer kaybettiler.

bir yazı vardır ekşi sözlükte, “baba sen oğlunu bir de internette gör” diye:
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=3914686
okunmasında fayda var.

insanlar hayatlarındaki denklemde yer alan bilinmeyen sayısını arttırdıkça işlem kapasiteleri de artar. yalnız aynı oranda olmadığından ötürü bu artışlar, zamanla yorulurlar. iş uğraş meslek gibi yüklendikleri sorumluluklardan bir an gelir ki arkalarına döner şöyle bir bakarlar. çok yara almışlarsa emekliliklerini isterler.
tıp kı forza sitesinin adminleri gibi.
hayatlarındaki denklemin bilinmeyenleri arttıkça, internette varlık gösteren bir sitenin yükümlülüğünü artık kaldıramadıklarını hissetmiş olabilirler.
sonuna kadar kendilerine hak veriyoruz.
bundan sonra taşın altında ellerini kanatacak olan kişilere de sabır ve başarı diliyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s