Deja Vu

Spor yönetme zekanız belli renklere göre hareket eder; kendin yaparken ”Böyle tahrik olursa, bu seyirciye sahip çıkamazsınız” der; üstelik o federasyon başkanı, şampiyon takımı alkışlamayıp, hemen akabinde yapılan yanlı açıklamalarıyla yaşanan olayları hafife indirip, bir de 5 maçlık hafifletilmiş ceza uygulatırsa; Kendi kulübünde, federasyonunu yönettiğin spor dalında bu gibi tribün olaylarını daha çok görürsün.

Yukardaki yazıları okurken, ne anlatmış bu zat-ı muhterem diyebilirsiniz. Açıklayalım hemen: efendim malumunuz geçen seneki PlayOff finallerinde Fenerbahçe’li seyirciler sahaya dalmış, şampiyon olan Efes Pilsen takımı oyuncularını ve teknik ekibini dövmeye kalkmıştı. Akabinde anlattığım olaylar yaşanmıştı. O zaman da aynı şeyleri dile getirdik. Eğer bu olaya böyle yaklaşır, bu tarz cezalar verirseniz; her sinirlenen, rakip takımın oyuncusunun üzerinde tepinir. Zaten öyle de oldu. Terrance Kinsey dayağı yedi, ortalık karıştı. Bir nevi ”Deja-vu” yaşadık.

Maçtan sonra, Fenerbahçe Ülker Şube Direktörü Nedim Karakaş yaşanan olaylara tepki göstererek şu açıklamayı yapmış:

”Bu yaşananlara rekabetten ziyade rezalet demek daha doğru olacak. Sahaya girip benchte oyuncu döven taraftar görmedim. Sıkı önlemler alındığı söylendi, ama 3 oyuncumuza birden saldırıda bulundular. İyi niyetle bu maçı bitirdik
”Bu işler spor olayından çıkıyor, gittikçe iki taraf arasında bir husumete dönüşüyor”
”Fenerbahçe Kulübü yönetimi buna engel olmaya çalışıyor. Ama başkanı dahil olmak üzere Galatasaray yöneticileri buradaydı, ama en ufak bir müdahalede bulunmadılar”
Karakaş, maçın hakemlerine ”Aciz” kalmakla suçlayarak, ”Aciz kaldılar. Bu maçlara atanacak hakemler üst düzey hakemler olması lazım. Buradan MHK’ye açıkça söylüyorum. Bu rezaleti nasıl temizleyecekler bakalım” demiş

Allah adamı taş yapar mazallah. Böyle yalanlar söylenir mi? Hiç mi görmedin? Geçen sene Efes maçında ne oldu yalancı tırtıl seni? Sen o maçta neredeydin? Şaka mısın sen?

Kulüp, branş ve federasyon yönetim tarzları bu şekilde devam ettiği sürece, daha basketbol maçları çok olaylara gebedir. Hiçbir salonda, yarın birgün bu tarz olayların olamayacağının garantisi yoktur.

Dipnot:Sevgili Emniyet Müdürümüzün bu olaylar karşısında yapacağı açıklamaları ve takınacağı tavrı merak etmekte ve heyecanla beklemekteyim.

Tanrı hepimizi korusun!!!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s