yasaklayıcı zihniyet

stadda grup pankartlarını yasaklayan yönetimin tez zamanda bedava dağıttığı biletlere ve sponsorlara verilen biletlere son vermesini umut ediyoruz.
evet grup pankartları tribün kültürünü baltalıyordu. beşiktaş için söz ifade içeren pankartlar gitgide kayboluyor, bu grup pankartları yüzünden kendine tribünde yer bulamıyordu.
yönetimi daha önce de bu icraatından ötürü kutlamıştık buradan kendimizce.
şimdi bir diğer talebimiz var:
bedava biletlere ve sponsor biletlerine son verilsin.
gruplara verilen bedava biletler tribünde taraftarın güvenliğini tehlikeye düşürmekte. bunun en güzel örneğini bu sene oynanan denizli maçında gördük yaşadık anlattık. yine bu dağıtılan biletlerin karaborsaya can verdiğinin de farkındayız herkes gibi. diğer kulüplerden daha az sayıda biletin veriliyor oluşu bir mazeret değildir bunu da farkedelim bir an evvel.
sponsor biletleri maddi anlamda büyük katkı sağlıyor olabilir, ancak şunun da farkına varmak gerekir ki bu biletleri tribünün kalbinden vermek tribünün kalbine hançer sağlamak oluyor. kapalı üst tribünde koltuğunu arayan insanlar var. evet doğrusunu yapıyorlar ancak madem koltuğumuza oturacağız, o halde kombinelerimizi de istediğimiz koltuktan alabilelim değil mi? sen sene başından sırayla sat kombineleri, ondan sonra da herkes koltuğuna otursun dersen bunun adı haksızlık olur.
firmalar beşiktaşa maddi anlamda destek oluyorlardır, ancak manevi anlamda zarar verebiliyorlar. cska maçında kutunun 5 metre sağına ses gelmiyordu çünkü sesi iletebilecek kısımlar alakasız insanlarla, elinde spornsor bileti bulunan insanlarla işgal edilmiş vaziyetteydi.
bomboş eski açık tribünden verin bileti, veya eski açığı tamamlayın bu biletle. senelerce cefa çekip kapalı tribünde eziyet çekerek beşiktaşı destekleyen insanların edindikleri hakları ellerinden almayın milyon dolarlar verseler de…
herşeyin adabında güzel? doğru muyum?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s