Başkalarına neredesin derken….

Yöneticiler salona gelmiyor diyoruz. Hani kapalı da 100.yılda bir pankart vardı kapalıda “Yönetim, futbolcu, taraftar el ele… Hep beraber zafere…” tahminimce yönetim menşeli bir pankarttır. Bu 3lüye dayanıyorsa iş, gözlemlediğimiz kadarıyla… Bizde bunun yönetim ayağı futbol takımımız ve basketbol takımlarımız haricinde diğer tüm branşlarda eksik kalıyor.

Salonda takımının arkasında yönetici bulmak oldukça güç… Basketbolda yöneticimiz gelir dedik ama bunu başkan olarak sakın almayın sorumlu yöneticiyi maçta görürüz. Durum diğerlerinde ise hemen bugün okuduğum gazetede gs başkanı dünkü basketbol takımının maçındaymış. Keza fb başkanının tüm branşlarda maçlara gittiğine şahit olunmuştur.
Düşünün artık onlarda oynayan oyuncunun motivasyonunu…
Bizde ise mevcut başkan en son akatlara sebaya ne zaman uğradı orası meçhul.
Birde bir organizasyon eksikliği olduğunu düşünüyorum. Bir alt yazıda asidiktesir değinmiş son maçta hentboldan sorumlu yöneticinin salonda olmadığına… Malumunuz üzere bizde aynı yönetici hem staddaki güvenlik toplantısından o gün futbol müsabakasında Beşiktaş JK adına temsile yetkili kişi konumunda olurda aynı anda diğer 4 branşın birden yöneticisi olursa, her yerde olması için kendisini kopyalaması gerekir. Ancak bu durumda da vaziyet böyle ve gerektiği gibi ilgilenmenin mümkün olmayacağı aşikar iken daha en başında böyle bir sorumluluk altına girmemek gerektiği de düşünülmesi gerekir. Mesela eşgüdüm toplantılarına bu kadar sorumluluk altında olmayan başka bir yönetici katılabilir…
Tabi bunları yazdıktan sonra başlığa geri dönelim,
amatör branşlarda taraftar yok. olsada maç seçerek derbiye filan geliyor. yöneticilere neredesin diyoruz ama en başta olması gereken yolcu değil hancı olan taraftar takımının yanında değil…
Yazıyoruz duyurmaya çalışıyoruz elden geldiğince ama bir yere kadar kimseyi de ensesine yapışıp maça götürecek halimiz yok. Birde hani istanbul içinde rakiplerimizin maçlarını tv de filan görüpte aynı salonda biz bir elin parmakları kadar bile değilken, aynı ayarda aynı saatlerde aynı salondaki bir maçta salonu doldurmaları insanı üzüyor.
Her daim ArmaAşkına branş ayırt etmeden maçlara gelen “kadrolu(!)” taraftarlar müstesnadır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s