tasarım hakkında

bugün itibariyle blogumuzun tasarımı değişmiş bulunmaktadır.
siyah geri fon ve göz yoran, yazı okutmayan tasarımı hazır almıştık. bunu ise bir hayli uğraşıp uyarladık, derledik, toparladık; bi çok yerini baştan yazdık, pixel pixel oynayıp bu haline getirdik.
dizaynlar, tasarımlar gibi sanatsal işler kovalainen tarafından yürütüldü. asidiktesir bu projede derleme, html işlerine bulaşma, ve ince ayarlarda görev aldı. artık derleme denemez, çünkü bayağı yeriyle oynadık, iş sadece resimleri değiştir yerleşimi ayarla ile kalmadı. daha sonradan da rahat kullanabileceğimiz bir hale getirdik kendi açımızdan.
eski tasarım siyah geri fonda beyaz yazılar şeklindeydi. şimdi elimizde iki dizayn var, birisi gri diğeri beyaz şeklinde. sıkıldıkça arada geçiş yapıp dururuz artık. bir de öğrendik ki neyin nasıl değişeceğini, artık suyunu çıkarırız. yani bir sonraki blogu ziyaret edişinizde herşey değişmiş olabilir.
geniş ekran kullananlar bazı sorunlarla karşılaşabilmekteler. dinamik bir yapı katamadık maalesef. ama 4-3 ekranlarda başarılı sonuçlar aldık.
bannerlar yenilendi ve çok da hoş oldu. daha kolay okunabilir, göze daha hoş gelen, ılımlı bir hale getirdik anlayacağınız.
yazılar devam edecek ve eminim ki bundan böyle ben ve diğer arkadaşlar için yazmak daha eğlenceli bir hale gelecek….
emeği geçenlere teşekkür ediyorum!
güle güle kullanalım…

not: gözünüze takılan veya “şöyle olsa daha güzel olurmuş” dediğiniz yerleri, detayları veya tercihlerinizi bu yazının altına yorum olarak yazarsanız fazlasıyla kaale alırız, süpheniz olmasın.

tasarım hakkında” üzerine 4 yorum

  1. tasarım güzel olmuş. gri arka planda güzel ama beyaz olsa sanki daha bi hoş olmaz mı? Birde yazı boyutunu bir derece büyüttünüz mü tadından yenmez sanki 🙂

    Hayırlı olsun.

  2. tasarım güzel olmuş. gri arka planda güzel ama beyaz olsa sanki daha bi hoş olmaz mı? Birde yazı boyutunu bir derece büyüttünüz mü tadından yenmez sanki 🙂

    Hayırlı olsun.

  3. tek kişinin idare ettiği bir blog olmadığından dolayı ikisi arasında net bir tercih yapamadık. o nedenle bazen gri fon bazen beyaz fon olacak, değiştireceğiz kafamıza estikçe.

  4. tek kişinin idare ettiği bir blog olmadığından dolayı ikisi arasında net bir tercih yapamadık. o nedenle bazen gri fon bazen beyaz fon olacak, değiştireceğiz kafamıza estikçe.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s