gerçek öyle olmaz gerçek böyle olur!

http://www.haber1903.com/Haber-8136-akatlar-gercegi

“…………
Geçtiğimiz Pazar günü oynanan Beşiktaş-Fenerbahçe bayan voleybol lig müsabakasında çıkan olaylar internet sitelerinde kulaktan dolma bilgilerle yazılıp çiziliyor. HABER1903 ekibi olarak Beşiktaş’ın tüm branşlarının karşılaşmalarını sizlere canlı anlatabilmek için bütün müsabakalara gitmeye çalışıyoruz. Pazar günüde sabahtan itibaren ekibimiz Akatlar’daydı. Çıkan olayların tamamını birebir yaşadık. Niyetimiz kimsenin avukatlığını yapmak değil.

Maç sabahı salon Müdürü Halit Taşkın her maç öncesi yaptığı gibi bu maç için Emniyet birimleriyle irtibata geçti, hatta Çevik Kuvvetten bu maça özel ekip istedi. Fakat sanırız voleybol maçı olmasından dolayı, Çevik kuvvet ekipleri salona gelmedi. Bizlerin gördüğü sadece 3-5 polis görevlisi ve kısıtlı sayıda tesis güvenlik görevlisiydi.

Maçın başlamasına 1 saat kala kalabalık bir Fenerbahçe taraftar gurubu küfürler eşliğinde salona giriş yaptı. Ve yetersiz sayıdaki güvenlik görevlileri bu gurubu deplasman takımı tribünlerine yönlendiremedi. Gelen fenerbahçe taraftarlarının astığı pankartları kaldırmak için Salon müdürü Halit Taşkın ve 3 güvenlik görevlisinin tartıştığını ve tartaklandığına bizzat şahit olduk. Sizlere Salon dışında çıkan olayları Pazar günü sitemizde resimlerle bildirmiştik.

Salonda çok az sayıda Beşiktaş taraftarına karşın 4-5 katı fazla Fenerbahçe taraftarı mevcuttu. Yetkililerin bu durum karşısında çaresiz kaldığını gözlemledik.

Burada esas sorulması gereken soru şu;

Voleybol’dan sorumlu yönetici Bülent Deriş bu maçtan önce daha evvel yapıldığı gibi Fenerbahçe kulübü taraftarlarının salona alınmayacağı konusunda anlaşmayı neden yapmamıştır??

Bülent Deriş böyle önemli bir karşılaşmada neden takımı yalnız bırakmış, neden takımın başında olmamıştır??

HABER1903
………..”

yazalım ki fenerliler salona 1 saat önce girmedi.
ben içeri 15 dk kala girdim benden 5 dk sonradır fenerlilerin girişi hatta ahmet maç başlarken geldi küfür ederek fenerlilerin girişi ondan sonra… ahmet benim koşmamı bidiğine göre…

sonra suçu polise atmaya çalışmışlar yemezler…
ne demek akatlarda 3-5 görevli var.
başka maçlarda seküritileri doldurmayı biliyorlar.
bi pankart için bile elli kere anons yapmayı. onu yaptırıyorsun bir de tribünde yanına gelip sormaları filan.
özel güvelik de çevik kuvvete bağlı değil heralde.
veya deplasman tarafının turnikelerinin açılmasını sağlamak da polisin görevi değil.

ayrıca orada kime sorduysam benchler voleybolda her sette değiştiği için sporcularla uğraşmasınlar diye salonun ortasına onları müdürün yerleştirdiği cevabını aldım.

tabi bu da bahane… deplasman yeri belirli koyarsın çepeçevre güvenliği, yaşarlar deplasmanı.

ama onların işi bize sorun çıkarmak…

yazan: wilderness

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s