Beşiktaş 97-86 Aliağa (Muhteşem Üçüncü Periyot)


Chatman’ın yasaklı madde kullanmasından dolayı kadro dışı kalmasıyla takım yapısında ciddi sıkıntılar doğmuştu.Buna birde Lonny Baxter’ın cezası eklenince takımın hücum kimliğini oluşturan iki oyuncusundan yoksun olan Beşiktaş’ın neler yapıcağı merak konusuydu.

İlk iki periyotta hızlı hucümlar yerine daha çok Perry ve Engin’in önderliğinde sete set hücumlar deneyen takım pekte başarılı olamadı.Aynı hücum tarzıyla ligde mücadele eden Aliağa, yapılan top kayıplarını iyi değerlendirdi.Özellikle ikinci periyot yakalan şut yüzdesi ve başarılı biten fast-breakler Aliağa’yı devreye 11 sayı farkla soyunma odasına gönderdi. Alışılmışın dışında hücum eden Beşiktaş, belkide bu sezonun en düşük ilk yarı skorunu elde ediyordu. Buna Aliağa’nın pota altı savunması ve ilk yarıda ki düşük şut yüzdesi katkı yapsada bu takım kendi kimliğinin dışında pekte etkili olamayacağının kanıtıdır.

3.Periyotun başlamasıyla Beşiktaş, çok fazla yapmadığı birşeyi savunmayı fazlasıyla iyi yaptı. İyi yapılan savunmanın karşılığında Aliağa’yı top kayıplarına itince bu sefer en iyi yapılanı,hızlı hücumları yerine getirdi. Cevher ve Likhitov’da ayak uydurunca 32-13’lük şahane bir periyot ortaya çıktı.

4.Periyotta her iki takımda kendi oyunlarını oynadı.Doğru hücum,az savunma izledik.
Karşılıklı basketler atıldı,Beşiktaş farkın kapanmasına izin vermedi. Kadro konusunda bu kadar sıkıntılıyken Perry,Likholitov,Newley ve Cevher’in ağırlığını koyup 97 sayının 85’ine imza atması çok güzel birşey.Ancak bench katkısız kazabileceğiniz maç çok fazla olmaz.Özellikle önümüzdeki Bornova maçını düşünürsek,benchten gelicek skor katkısı takım için çok önem arz edecektir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s