Basketbol ve taraftar

Kolpahaber diye ünlenmiş haber sitesine basketboldan sorumlu yönetici açıklama yapmış ve demiş ki “daha önce maça gelmeyen taraftar bu maça da gelmesin.” kaynağın güvensizliği nedeniyle söyledi mi bilinmez ama bu konuyu ele alacak olursak:
Didin varken de ilk haftalar salon dolmamıştır. Ama ligin son maçında hiç bir iddiası olmayan maçta lig sonuncusu itü maçında rahat 2000kişi vardı.
baskette böyle bir ortam var. taraftar takıma önce bir alışıyor, yavaş yavaş salonu dolduruyor…
ama bu sezonun başında 15tl ye bilet satıyorlardı. abdi ipekçi de oynanan maçlarda bilet 7 tl civarındayken akatlar önünden otobüs geçmeyen akatlara 15lira. Ülkede baskete çıkan en pahalı bilet en yakın fiyatın neredeyse 3 katı! Hikmetini bilen var mı?
Erkek basket biletleri sonra 10liraya çekildi. Şimdi yumurta kapıya dayandı hadi gelin maça koşun 3 lira… İşe gelince sahip kongre üyeleri.. İşe gelince en büyük taraftar… Denizli maçı sonrasında yıllardır ücretsiz olan bayan basketbol ve voleybol maçlarına neden bilet çıkarılmaya başlandı? Zaten maça gelen az hiç gelemesin diye mi? Öyle oldu da zaten…
iş çağrı yapmakla bitmiyor. kombine de kampanya olabilir. öğrenciye ayrıca indirim olabilir. iettnin Beşiktaş’tan salona sefer koyması sağlanabilir. O olmadı eskisi gibi belediye ile birlikte semtten otobüs kaldırılabilir.
takımla ilgili bir mesele de var… Mesela bu sene mesela basket takımının maçı engelli veya hentbol ile çakıştığında akatlara gitmedim. nedeni de basit şu didin dönemi var ya galip ya da mağlup maçtan sonra oyuncular takımla bir bütün olurdu. Bu sene ki takım bir garip, galip gelseler uzaktan bir alkış… kusura bakmasınlar da milyon dolarlık topçular bile onlardan daha candan… hele ki şu son telekom maçında rica minnet takımı geri getirmiştik. Taraftardan uzaklar gibi hissediyor insan… ister istemez tercihte o yönde oldu. Aile gibi hissettiğin Seba’ya gidiyorsun…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s