” The Answer ” Beşiktaş


Antalya Grubu’ n da ilk günün iki galibi karşı karşıyaydı. İlk günkü skorların ardından uzatmalarla Oyak Renault maçında galip gelen T. Telekom’ un daha yorgun maça çıkacağı tahmin ediliyordu. Ancak maç başladıktan sonra görünen tabloda yorgun olan taraf Beşiktaş’ tı. İlk 3 dakika sayı üretemeyip, ilk periyotun devamında da aynı performansı sürdürünce ikinci periyota 8-25 geride girdik. Bu tablonun oluşmasında ki en büyük etken aslında en büyük silahımız olan dış şut pozisyonlarının üretilememesiydi. İlk maçta Galatasaray’ ın yumuşak pota altına karşı üstünlük kurmamıza rağmen, bu sefer daha sert bir pota altıyla karşı karşıya kaldık.

İkinci periyota ise Chatman – Cüneyt değişikliğiyle başlayınca saha içinde savunmada sertliği sağladık. Önde yapılan baskı ile T. Telekom oyun kurmakta zorlandı ve zor atışlarda sayı üretememeye başladı. Bu dakikalardan itibaren üstünlüğünü sahaya yansıtan Beşiktaş, Ogilvy ile sayılar bulmaya başlayınca periyotta toplam 28 sayı ürettik. Cevher, ilk maçta sakat oynamasının etkisini bu maç sahada gördü. Daha az şut tercihinde bulundu ve daha az isabetle oynadı. İlk yarı özellikle Cevher’in ve Chatman’ ın oyuna dahil olamaması skor ve oyuna ağırlığını koyamamasına neden oldu Beşiktaş’ ın.

İkinci yarıda skor olarak öne geçen Beşiktaş, Telekom’ un yaklaşmasına hiç izin vermedi. Belki de bu maçın kazanılmasına transferi gündemde olan ‘’ The Answer’’ lakaplı Iverson’ nın havası dahi yetti. Rakiplerin oyunlarına verdiği cevaplar ile takımlarının hep maçta ayakta kalmasını, geri dönmesini sağlayan Iverson misali muhteşem bir geri dönüş ile maçı kazandı. Maçı önde bitirerek ikide iki yapıldı ve 8’ li finaller garantilendi. Bunu ligde ki iki güçlü rakibini yenerek başarması bunu daha da güzel kılıyor. Bugün son maç Oyak Renault’ la yapılacak. Rotasyonda ana oyuncuların çok fazla tercih edilmeyeceği bir maç olacaktır. Benchde oturan oyuncuların durumlarını da görmek için çok iyi bir fırsat olacak bu maç.

Burak Hoca’ yı ayrıca kutlamak gerekir. Geçen sezon yaşananlardan sonra takımın Türk rotasyonunda ki çoğu oyuncusunu kaybetmesine rağmen yeni gelenleri hızlı bir şekilde adapte etmesi, takımda geçen seneki havayı tekrar yaratması muhteşem bir olay. Özellikle Chatman ve Cevher’in katkı yapamadığı bir günde sonradan dahil olan oyuncuların sorumluluğu alması Beşiktaş adına çok önemli. Takımda ki herkes ne yapacağını, rolünün ne olduğunun farkında. Maçın yıldızı Ogilvy’ e ayrı bir parantez açmak gerekir. Bu sene takımın en önemli ismi olacağı kesin, yüksek posttan bulduğu sayılar ile takımın hücumuna ayrı bir boyut kazandırıyor. Takım geçen seneki kadrodan ne bir eksik ne bir fazla. Takıma yapılacak birkaç müdahale takımı çok daha ileriye taşır.

Erhan Altıntaş

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s