deliye vuracağız bu terbiyesizliği!

daha önce ea_mvp belirtmiş, sezmiş, belki duymuş, bilemeyiz, basketbol kombinelerinde büyük bir skandala doğru gidiliyor, pazarlamayla terbiyesizlik karıştırılıyor.

2010-2011 basketbol kombinelerinin fiyatları şu şekildeydi:

Bench Arkası VIP J1 Blok: 500,00 TL
Protokol K1 Blok: 700,00 TL
Tribün: 150,00 TL

allen iverson transferinden sonra şu şekle getirildi:
PROTOKOL KARŞISI ÜST A2 200 TL
PROTOKOL KARŞISI ÜST B2 240 TL
PROTOKOL KARŞISI ÜST C2 270 TL
PROTOKOL KARŞISI ÜST D2 240 TL
PROTOKOL KARŞISI ÜST E2 200 TL
PROTOKOL KARŞISI ALT A1 240 TL
PROTOKOL KARŞISI ALT B1 270 TL
PROTOKOL KARŞISI ALT C1 300 TL
PROTOKOL KARŞISI ALT D1 270 TL
PROTOKOL KARŞISI ALT E1 240 TL
POTA ARKASI F-G-H 200 TL
BENCH ARKASI (YAN) I 340 TL
BENCH ARKASI J 850 TL
PROTOKOL TRİBÜN K 1.000 TL
BENCH ARKASI L 850 TL
BENCH ARKASI (YAN) M 270 TL
POTA ARKASI N2-O2-P2 200 TL

bu yapılan ticari ahlak yoksunluğundan başka birşey değildir! satışa çıkartılan kombinelerin fiyatlarına transfer sonrası zam yapmak hangi terbiyeye hangi ahlaka sığar? bu nasıl bir etiktir, bu nasıl bir ticari anlayıştır… şaka mı bu?

bundan sonra yapılacak her transferden sonra kademeli olarak kombine kart fiyatları değiştirilecek mi?

sezon boyunca kulüpten kombine kartlarla ilgili çok atraksiyonlu hamleler bekliyorum. muhtemelen sene boyunca resmi sitede de şu şekilde haberler ve duyurularla karşılaşacağız:

“2010-2011 sezonu basketbol kombine kartları geçersizdir. 1 aralık 1999 tarihinden itibaren kombine kartların fiyatları yeni yapılan transfer gereğince 450.00 YTL ile 1800.00 YTL arasında değiştirilmiştir. yeni kombineler 1 maç sonra yeniden değiştirilecektir.”

“en son satın aldığınız kombineler var hani, onlar da artık geçersiz. 1 ocakta son maça girdiniz girdiniz, yoksa öptüm kib bye modu arkadaş! orada da kombineleri teslim edin adam gibi. baktık yolunacak kaz gibiymiş bizim taraftar, artık şeyimize göre yeni fiyat belirledik. bundan böyle pota arkasına sadece polis oturacak, yanlardaki tribünlere de sadece yöneticiler ve yakınları alınacak. yeni kat çıktık, oradan kombine satıyoruz. onun da fiyatını gelecek ay belirleriz. şimdilik biletle idare edin.”

“akatlara çıkılan kaçak katla ilgili belediye yıkım kararı verdi dün. yarın yıkım ekipleri gelecek. biz kulübün güvenliğini örgütledik. yalnız ordan fahiş fiyatla kombine satmıştık, yani orası aynı zamanda taraftarın da. o yüzden taraftarımızdan yarın destek bekliyoruz. belediyeye karşı kendi sahamızda yenilmeyeceğiz! taraftarımız yarın saat 6’dan itibaren yerine takımına kulübüne bi de bizim basriye sahip çıksın! heyoooo!”

“şimdi şöyle oluyor gençler: kombineler iptal. yenisini çıkarttık. kapalı 1000yetele, açıklar 483yetele. evet, basket maçları akatlarda ve biz fiiiyapinönü stadından basketbol kombinesi satıyoruz. basket maçı oynanırken oraya tıkışın işte, bağırın çağırın tepişin ve gidin diye düşündük. süper düşünmüşüz değil mi?”

“geçen bi oturup konuştuk bizim uşaklarla, bu kombine işine taraftar çok sinirleniyor ama biz çok eğleniyoruz açıkçası. o yüzden sırf göbeğimiz biraz daha zıplasın diye geçen sezon kombine alanlar, üzerine bi 1000ytl daha verip maça girebilecek. diğer herkes de dışarda polis nezaretinde olacak. bağırmayı da yasakladık anasını satayım. zaten pankart yasaktı, biliyorsunuz. hayde selametle…”

“ne kadar eğleniyoruz lan… acaip de zengin olduk. kaz çok, yol babam yol, yorulduk haliyle. o yüzden artık kombine falan yok. unutun! yorulduk çünkü hergün hergün fiyat belirlemekten. alın biletinizi, efendi gibi rezil olun… çok da şeyimizde, nasıl olsa üttük olm hepinizi ahahaha! kib bye!”

“kombine kartlarla yeni düzenleme şu şekilde: kartını okutanlar yandaki salonda 2 dakika konaklama ve çay içme imkanına sahip olacak. çaylar 15yetele! çayını içen salonu terketmezse polisin copu var, bi taraflarınızda patlar! maç falan izlemek yasak kardeşim! siz olunca biz izleyemiyoruz, lütfen anlayışlı olun! çayınızı için, hakkınızı helal edin, yürüyün gidin… uğraştırmayın ulan bizi…”

“kombine kartlarla ilgili yeni bir duyuru hazırlayacaktık. erindik… yarın maça gelenleri çok çılgın sürprüzler bekliyor. ayrıca 12 tane ambulans da hazır olacak. rahat olun! 120 tane de kırmızı siyah atkılı şahıs ayarladık. korkmayın lan, bizim adamımız onlar hehe!”

“bu yazıyı okuyan değerli beşiktaş taraftarının dikkatine: hepinizi nasıl yolduk ama! hehe!”

“basket kombineleri vardıya hacı, onlar artık yok… o kadar para verdiniz, aldınız; yeni zam yapcaktık, gerek görmedik. artık satmıyoruz. iverson kıskançlığı başladı bizde. bir tek biz izleyecez ulan!”

böyle gidecek herhalde sezon…
ne diyelim, eyvallah!
sonuçta seçimle geldiniz oraya, ve yükümlülüklerinizi, mecburi vazifelerinizi lüksmüş gibi göstererek seçildiniz yeniden. kime karşı kimleri kullanarak nasıl çeteler kurdunuz, ne gibi ticari ahlaksızlıklara bulaştınız, bunlar hiç sorgulanmadı bile…
acı ama gerçek, üzerinde çok düşünmek gerek, ama bir yerde de bu taraftar bu muameleyi, sessizliği ve bastırılmışlığıyla haketti…
eyvallah…

deliye vuracağız bu terbiyesizliği!” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s