Değişmeyen zihniyet…


Beşiktaş Basketbol Şubesi’nde her sene yaşananlar bu sezon da yaşanmaya devam ediyor. Bugün resmi siteden yapılan açıklama ile Burak Hoca’nın görevine son verildiği duyuruldu. Zaten beklenen bir gelişmeydi, artık hocanın sabrı tükenmeye başlarken, yöneticilerin gözünü kararttığı taraftar da belirlemişti suçluyu. İstenilen oldu, taraftar bir Allen Iverson’la şampiyon olunmasını Burak Hoca’nın engellediğini düşünürken, Şeref Yalçın da kendi beceriksizliği sonucu gelen başarısızlığa kılıfı uydurdu.

Geçen sene Haluk Yıldırım ve Kerem Özkan’ı, malum sebeplerden tesislere almayanlar, o takımda Engin Atsür, Brad Newley, Lonny Baxter ve Muratcan Güler’i neden takımda tutamadıklarını söyleyemediler, zaten taraftar da hiç sorgulamadı.

Bu sene hocanın istediği oyuncuları takıma kazandıramayanlar, bu sefer hocaya sormadan Allen Iverson’ı kazandırdılar. Basketbol bilgilerinin ne seviyede olduğunu kanıtlarcasına, şampiyonluklar ilan ettiler. Uleb Cup’ta, Türkiye Kupası’nda, Beko Basketbol Ligi’nde… Ancak şuçlamamak gerekir, çünkü onların basketboldan anladığı şey; ofislerinde oturdukları masadan, buruşturdukları kağıdı çöp kutusunun içine sokmak olunca yaşanılanlar da normal oluyor.

Burak Bıyıktay’ın coaching bilgileri her zaman tartışılabilirdi ve tartışmaya da açıktı. Ancak ne o istedi coach olmak, ne de Basketbol Şube Sorumluları yerine gelebilecek bir antrenöre uygun şartlar sunabildiler. Senelerden beri Murat Didin, Hakan Demir, Ergin Ataman gibi coachların halledemediği sorunlar ile baş etti Burak Bıyıktay. Sıradan kadrolar ile büyük başarı yakaladı, şimdi ise bir Iverson’a bir Beşiktaşlı’dan olundu. Sorun Iverson transferi değil, onun varlığını tamamlayacak oyuncular bulamayan ve basketbol şubesine üvey evlat muamelesi yapan yöneticiler…

Doğrudur, Burak Bıyıktay yetersizdi ama hangi takıma? Senelerden beri puzzle gibi oynanan, parasal sıkıntıların hiç bitmediği, Şeref Yalçın’ın ve Hasan Bozkurter’in söz sahibi olduğu bir takıma…

Elinizde tutamadığınız oyuncuların yanında, Haluk Yıldırım, Kerem Özkan, Mire Chatman ve son olarak Burak Bıyıktay’ı da bir kalemde harcadınız. Ancak sorun gidenlerde değil. Kişiler gitse de kafalarda ki zihniyet baki kalır.

Erhan Altıntaş

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s