Ne değişti Rıdvan?


Taraflı,tarafsız herkes sana saygı duyuyordu yaptığın yorumlara…Belkide rakiplerinin tek oturup dinlediği Fenerli olan kişisindir.Ancak sen bu duyulan güvenin rahatlığıyla,Fenerbahçe’nin yarattığı siniri kustun Ntvspor’da.Ne dedin fikstürleri değerlendirirken? ”Bursaspor’un son maçı, İDDİASIZ Beşiktaş’la”

Belki senden daha iyi biliriz, maçı öndeyken kaybetmeyi.Şampiyonluk elindeyken başkası tarafından çalınmasını.Ancak ne Valerenga’ya turu 3-0 öndeyken verdiğimizde, ne de şerefli ikinciliklerimizde olayların dışındakilere saldırmadık.Ya kaptanımızdı dert yandığımız ya da şerefsizlikleri ile aldıkları şampiyonlukları kutlayanlar.

Beşiktaş’ın artık bu düelloda silahında boşa atıcağı tek kurşun kalmadı.Attığı her kurşunda vurmalı rakiplerini.Peki ne değişti bu hafta? Rakiplerinin puan çıkartamadığı o deplasmandan iki golle döndü. Takım dönerken, sende yorumlarında döndün.İddiasız Beşiktaş’ı, şampiyonluğun en büyük adayı yaptın. Methiyeler düzdün, övgüler yağdırdın. Çok mu tepki aldında, bu hafta gönüllerini yapıyım derdinde misin? Yoksa geçen haftaki hırsından kapanan gözlerin, bu hafta gerçekleri görmeye mi başladı?

Belki biz bile bu takımın taraftarları olarak ne geçen hafta senin ki kadar iddiasız olduğuna inandık, ne de şampiyonluğun içinde bu kadar olduğumuza kanaat getirdik.Lig uzun bir maratondur.Kimi zaman galip çıkarsın tıpkı geçen sene ki gibi,kimi zamanda erken havlu atarsın.Ancak sahaya çıkan takımın üzerinde Beşiktaş forması varsa, 10 hafta önce şampiyonluğu kazanmışta,kaybetmişte olsa onuruyla mücadele eder. Bu konuda bizim hiç bir şüphemiz olmadı,olamazda,sen neyin peşindesin? Dedik ya uzun bir maraton bu lig.Neyin,ne olacağı belli olmaz.Ancak son hafta Bursa’da ki maç ligin birincisini tayin eder ve Fenerbahçe kaybedenlerden biri olursa,kulp takmak yerine başarısızlığınıza suçu Guiza’da,Aziz Yıldırım’da,Daum’da ara…

İnsanların kafasında yarattığın senaryolarla yönlendirirsen,bu yönlendirmeler buhranlar yaratırsa ilk önce sen boğulmaya mahkum olursun. Yozlaşmış Türk spor medyasında halkın gözünde bir yer edindiysen, değer veriyorlarsa söylediklerine, kıymetini bil boyundan büyük laflar söyleme!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s