Huzura Doğru…bugün iş vardı ama acil değildi sadece öğle arasına kalmasam yeterdi. yetiştim de zaten. önce beyoğlu vergi dairesi sonra beyoğlu adliyesi. ama hepsinden önce aslında ilk işimin olduğu vergi dairesine doğru gidiyordum.

saat 8.50… stadın oralardayım. çocuklar elde bayrak anneleriyle filan gidiyorlar dolmabahçeye.. çekti işte beni kendine… indim kabataşta doğru saraya… giriş kapısı kalabalık insanlar geliyor işte… sonra 3 dk kalmıştı o vakte… odanın olduğu tarafa doğru Ata’ya doğru 7’den 77’ye sağlık koşusu yaptık. avluda başladı sirenler. sarayın önüne motorla gelip bayrak açanlar bile vardı.. sonra sıraya girildi. devlet erkanı çıkana kadar yine beklenildi 7’den 77’ye aslında yaş aralığı bu kadar değil. tren olup gelmiş anaokulu öğrencilerini görünce ilk defa 10 Kasım’a bugün dolmabahçe gitmiş olmam nedeniyle emeği geçmiş olanlara içimden sitemlerimi yolladım. çok şanslıydılar bence…

sonrasında yukarı çıkıldı kalabalıkla beraber. ellerde karanfiller çiçekler bırakıldı odasına. çiçek bahçesi olmuştu. daha üst kata çıkan merdivenlerde farklılaşıyor insan. Ata’nın odasına ait bir fotoğraf filan da bu yüzden yok .

kısacası niye hiç zamanında aklıma gelmedi bilmem.
hadi Ata’nın aşkına dolduralım Dolmabahçe’yi denebilirdi. ne kadar oluyoruz denirdi. herkese haber verilirdi. Şeref Bey için gidiyoruz mesela… Ata’yı anmak için ille de o gün Anıtkabire gitmek şart değil, gitmek tabiki de en güzeli de işte yapamıyorsan da en masrafsızı bu.. hem İnönü’nün karşısında ulaşım sorunu olmayan bir yer heralde? ernst geldi karşılıyalım diye otobüsler kalkarken, gecenin bir yarısı protesto için havalimanlarına gidenler varken.
neden seneye Dolmabahçe’de Beşiktaşlılar izdiham yaratmasın?
En büyük Beşiktaş’lı Atatürk?!
Paşa Zübeyde Hanım’ı kulübüne mi emanet etti?!
Atatürk hangi takımlıydı diye soruya gerek yok cevabını da aramaya gerek yok. Ama diğerleri bir şeyler yaparken 10 Kasım 2009’u Beşiktaşlılar boş geçti gerçek olan bu!


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s